ליאור שיינפלד, 052-5344011

 

lior.therapy@gmail.com

אינטגרציה למסעות פסיכדליים

במסגרת עבודתי בכפר איזון פגשתי א.נשים רבים שהגיעו למצבים נפשיים קשים בעקבות שימוש לא מבוקר בחומרים שונים. החוויה הפסיכדלית הינה עוצמתית, רבת רבדים ובעלת פוטנציאל התפתחותי משמעותי כאשר היא נערכת במסגרת הסט והסטינג הראויים לה. מאידך, היא יכולה להיות חוויה מערערת ואף מפרקת ברמה הנפשית. אחת הדרכים להבין את החוויה הפסיכדלית היא שתחת שימוש בחומרים פסיכדליים ההגנות הנפשית כמו מתמוססות, מה שמציף תכנים רבים לא מודעים על פני השטח. אולם, חשוב לזכור שההגנות במהותן הן פונקציה נפשית חשובה ושהתכנים שצפים יכולים להיות מעוררי חרדה רבה (בכל זאת, יש סיבה שהם לא מודעים).

כך, טראומות לא מודעות מהעבר, רגשות קשים שהדחקנו ומנגנונים נפשיים הרסניים יכולים לפתע להחוות במלוא עוצמתם ולזעזע את נפשנו, דווקא במצב שבו אנו רגישים ופתוחים לכל ניואנס קטן במציאות. כמובן שמגע עם חומרים נפשיים אלו דורש לאחר מכן עיבוד, חקירה והפנמה של המשמעויות השונות שלהם. גם אם החוויה עצמה היתה חיובית ומעשירה ישנה חשיבות רבה בהפנמת תחושות כמו חיבור אל הנצחי, הבנה עמוקה של ההרמוניה או כל חוויה רוחנית אחרת מתוך אינספור האפשרויות.

בשבטים בהם החומרים הפסיכדליים נלקחים באופן מסורתי האינטגרציה מתרחשת כל הזמן בתוך הקהילה, מה שמאפשר להם ההזדמנות לחלוק, להבין ולהעמיק את החוויות הרוחניות, הרגשיות והנפשיות שהם חווים במסעות אלו. לעומת זאת, בחברה המערבית חלק גדול מהא.נשים שמשתמשים כיום בחומרים פסיכדליים לא מפיקים את המירב ממסעותיהם בגלל העדר אינטגרציה מתאימה שתאפשר להם לחבר בין המציאויות האלטרנטיבית שחוו לבין המציאות ה"רגילה" שלהם.

אינני מציע ליווי תחת השפעת חומרים משני תודעה. אני מציע ליווי מקצועי לאותם א.נשים שמעוניינים.ות להעמיק את ההבנה לגבי החיבור בין העולמות הפסיכדליים והרוחניים לאלו הנפשיים והיומיומיים ו/או לא.נשים שחוו חוויות תחת חומרים פסיכדליים וזקוקים לליווי ותמיכה בעיבודן.