ליאור שיינפלד, 052-5344011

 

lior.therapy@gmail.com

במהלך התואר הראשון התנסיתי בעבודה עם מבוגרים במרכז לבריאות הנפש בב"ש וכן בעבודה עם בני נוער בפנימיות. בתקופה זו נחשפתי לפילוסופיה הבודהיסטית ומאז ועד היום אני לומד ומתרגל מדיטציה מסוגים שונים, בעיקר ויפאסנה ומיינדפולנס.
במהלך התואר השני טיפלתי במרפאה לבריאות הנפש בחולון במבוגרים בגילאים שונים אשר חוו משברים וקשיים אישיותיים במהלך חייהם. כמו כן התחלתי לעבוד כיועץ לגמילה מעישון ב'מכבי שירותי בריאות', שם ליוויתי מאות אנשים בתהליך שינוי משמעותי זה הן כיועץ אישי והן כמנחה קבוצות.

בחלק הראשון של ההתמחות בפסיכולוגיה קלינית עבדתי בשירות הפסיכולוגי לסטודנט באוניברסיטת בן גוריון בנגב, שם טיפלתי בסטודנטים וסטודנטיות אשר סבלו ממגוון קשיים אשר מלווים תקופת חיים זו. בחלק השני של ההתמחות טיפלתי במחלקה סגורה במרכז הרפואי לבריאות הנפש לב השרון עם מטופלים אשר נמצאים במצב משברי אקוטי וזקוקים לאשפוז פסיכיאטרי.

כיום עובד בכפר איזון עם צעירים בגילאי 20-40 שעברו משברים נפשיים בעקבות שימוש בחומרים ומתמודדים עם התמכרויות וכן מטפל בקליניקה פרטית בתל אביב ובהררית.

דרכי המקצועית

B.A במדעי ההתנהגות - אוניברסיטת בן גוריון בנגב

M.A בפסיכולוגיה קלינית - המכללה האקדמית ת"א-יפו

קורס גמילה מעישון - מכבי שירותי בריאות

קורס הנחיית קבוצות - מכבי שירותי בריאות

קורס שלב 1 פסיכותרפיה ממוקדת רגש (E.F.T-emotion focus therapy) 

קורס מורי M.B.S.R (מיינדפולנס להפחתת חרדה) 

השכלה
מהו טיפול בעיניי?

טיפול הינו תהליך המתהווה באינטראקציה תמידית בין הפונה, סיבת הפנייה, זמן הפנייה, המטפל ועוד משתנים רבים.

אני מאמין שמפגש עם כל אחד ואחת, על מורכבותו וייחודיותו, דורש אופקים רחבים וזויות התבוננות שונות.

הטיפול אותו אני מציע מושפע בעיקר מתפיסת העולם הפסיכודינמית של נפש האדם (ראו טיפול פסיכודינמי) ומשלב רעיונות מטיפול ממוקד רגש (ראו טיפול ממוקד רגש) מתוך אמונה שמגע ישיר עם החוויה הרגשית מהווה גורם מרפא ובעל עוצמה. כמו כן יש לי היכרות מעמיקה וניסיון עם טיפול קוגניטיבי-התנהגותי ואני מאמין בשילוב של כלים פרקטיים לשינוי התנהגות וחשיבה בהתאם לצרכי המטופל. בנוסף, אני משלב בטיפול את תפיסת עולמי השואבת השראה מרעיונות רוחניים ובעיקר מהפילוסופיה הבודהיסטית ומכניס לחיי ולטיפול ערכים של קשיבות, חמלה, נחישות, רכות וקבלה (ראו מיינדפולנס, טיפול והפילוסופיה הבודהיסטית).
התהליך הטיפולי, במידה והתנאים מאפשרים זאת, יכול להתפתח ולהיות מרחב חקירה משותף אשר משנה את הדרך שבה האדם חווה את עצמו ואת העולם מסביבו ומאפשר לאדם להגשים בצורה מלאה ואותנטית את הייחודיות שקיימת בו.