ליאור שיינפלד, 052-5344011

 

lior.therapy@gmail.com

מיינדפולנס להפחתת חרדה (MBSR)

מיינדפלונס להפחתת חרדה הינה תכנית מבוססת מחקר המורכבת מ-8 מפגשים שבועיים קבוצתיים וכוללת תרגול במהלך הקורס ותרגולי בית. התכנית נבנתה ע"י ג'ון קבט זין- דוקטור לביולוגיה ומורה ליוגה- והוכיחה את עצמה במהלך השנים ככלי אפקטיבי בהפחתת תסמיני חרדה, כאב כרוני,דפוסי מחשבה טורדניים, דוכאון ועוד. כים ניתן גם לראות כיצד אימון במיינדפלנס משפיע על מנגנונים מוחיים שונים ומחזק אזורים במוח האחראיים על זכרון, ויסות רגשי, קבלת החלטות ועוד.

חרדה הינה אחד מהתופעות הפסיכולוגיות הרווחות ביותר בתקופתנו והיא נובעת מכלכלה נפשית שנמצאת בגרעון תמידי- חוסר איזון בין הקצב והדרישות שלנו ושל סביבתנו מעצמנו לבין המשאבים לעמוד בהן. מצב זה מוביל לשחיקה נפשית שמתבטאת בתסמינים כמו התקפי חרדה, חוסר אנרגיה, חווית חוסר הצלחה תמידית, תחושת חוסר ערך וסבל רב בהתנהלותנו היומיומית.

במהלך התכנית אנו מפתחים דרך סוגי תרגולים שונים וחקירה כנה של חווייתנו את היכולת להיות נוכחים ברגע הנוכחי. אנו לומדים להבחין בין תגובה לפעולה, מפתחים מודעות עצמית למה שעובר עלינו, מגדילים את יכולתנו להכיל את רגשותינו ורוכשים כלים פרקטיים להתמודדות עם עצמנו ועם העולם. התכנית בנוייה בצורה הדרגתית ומתאימה לכל מי שמעוניין לשפר את איכות חייו ללא קשר לחשיפה קודמת לתרגול מדיטציה או כל דבר אחר!