ליאור שיינפלד, 052-5344011

 

lior.therapy@gmail.com

מיינדפולנס (קשיבות)

מיינדפלונס (קשיבות, שימת-לב) הינה האיכות של הפניית תשומת לב בצורה לא שיפוטית למה שקורה כאן ועכשיו, רגע אחר רגע. בתרגול מיינדפולנס אנו מנסים להכניס להתבוננות איכויות של סקרנות, חמלה, סבלנות ורכות לעצמנו ולחווייתנו. מדובר בכלי עוצמתי אשר מאפשר לנו לבוא במגע עם המציאות בצורה כנה ונוכחת דרך חקירה של אופן החוויה שלנו את העולם. ספויילר- זה הרבה, אבל הרבה יותר קשה ממה שזה נשמע. ספויילר נוסף- זה שווה כל קושי.

על פניו הפניית תשומת לב למה שעובר עלינו כרגע נשמעת כמו דבר מובן מאליו, אך בבואנו לתרגל אנו מגלים מהר מאוד שתודעתנו המשוכללת עד מאוד מתקשה לשהות יותר ממספר רגעים עם גירוי אחד. ככל שאנו מעמיקים בתרגול מיינדפולנס יכולתנו לשהות ברגע גדלה אך מה שגדל בעיקר זו היכולת שלנו לקבל את המציאות כפי שהיא- ארעית, חד פעמית, בתנועה מתמדת ומלאת חיים. קבלה זו יכולה לאפשר לנו, עם עבודה נכונה, להפנים הבנות אלו אל תוך חיי היום יום שלנו ולהפוך אותנו להיות מעט פחות תגובתיים אל מול אתגרי המציאות שלנו ולחיות חיים שלווים ויציבים יותר.

החפיפה בין כלי זה לבין העולם הפסיכולוגי הינה רבה- היכולת שלנו לשאת את עולמנו הרגשי גדלה, ההכרות שלנו עם עצמנו ועם מה שמניע אותנו מתעצמת, ההבנה שלנו את טבע המציאות מאפשרת לנו להיות יותר רכים כלפיי עצמנו ועוד.

ויש בונוס :-)

במהלך התרגול פעמים רבות אנו מגלים כי התפתחו אצלנו איכויות מיטיביות אשר משפרות את התקשורת הפנימית והחיצונית שלנו- חמלה, אמפתיה,אכפתיות,חוכמה, טוב לב ועוד ועוד...